Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ústav počítačových a komunikačních systémů

O ústavu

Náš ústav zastřešuje spektrum výzkumných a výukových aktivit v oblasti softwarových a síťových technologií s cílem tyto technologie rozvíjet v aplikační i teoretické oblasti.

V oblasti experimentálního softwarového inženýrství se věnujeme prediktivním analýzám, kde hlavní roli hrají pokročilé analytické techniky jako dolování dat, strojové učení a statistické modelování. Tyto přístupy nám umožňují analyzovat rozsáhlé datové soubory z minulých projektů, identifikovat vzorce a tendence, a tak zefektivnit vývojové procesy. Součástí této činnosti je i výzkum v oblasti odhadování a plánování softwarových projektů

Další klíčovou oblastí našeho úsilí je vzdálené monitorování a ovládání reálných systémů skrze mobilní a počítačové sítě. Specializujeme se na operační systémy jako GNU/Linux a Windows a síťovou komunikaci, což nám umožňuje zlepšit bezpečnost, stabilitu a výkon technologických procesů, a podporovat tak rozvoj pokročilých aplikací.

V neposlední řadě se zaměřujeme na 2D/3D grafiku a programování. Klademe důraz na grafické vizualizace, virtuální realitu a efektivní vizualizaci složitých dat. Rovněž vyvíjíme herní a simulační systémy pro videoherní průmysl a vzdělávací technologie, které poskytují praktické zkušenosti a pomáhají organizacím optimalizovat jejich operace a rozhodování na základě dat.

Fakulty a součásti

Zavřít