Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Praktické informace

Studium v zahraničí

Vyjeďte za hranice posunout si své hranice. A je jedno, jestli na měsíc, semestr, nebo celý rok. Je jedno jestli budete studovat, nebo pracovat. Programy Erasmus a Freemover jsou pro každého, komu je to tu malé, má toulavé boty, chce se otrkat, rozvázat jazyk nebo jen na chvíli odjet. Není snad třeba ani zmiňovat, jak moc báječná a cenná zkušenost to bude pro vás i vaši budoucnost.

Šanci vycestovat takřka kamkoliv za tak výhodných podmínek dostanete jen párkrát za život, tak proč to nezkusit? Získáte stipendium na pokrytí životních nákladů a s vyřizováním nezbytné dokumentace k výjezdu vám pomůže fakultní koordinátor.

Rozhodně se nemusíte obávat případného rozvolňování a prodlužování studia po návratu domů. Vybereme společně takovou destinaci, která vás bude bavit a navíc dokonale spáruje studované předměty oboru tak, abyste o žádné důležité učivo nepřišli.

Vybírat můžete z celé škály destinací. Oblíbený program Erasmus, který otvírá brány do Evropy, nabízí studentům naší fakulty třeba Belgii, Estonsko, Lotyšsko, Finsko, Itálii, Francii, Norsko, Kypr, Litvu, Maltu, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Turecko. To už je slušný cestovní katalog, no ne?

Pokud je vám i Evropa malá, s Freemoverem se můžete vydat ještě dál. Poslední dobou je oblíbené například Brazílie nebo Jižní Korea. S programem Fullbright dostanete možnost vycestovat až za oceán do bájné Ameriky.

Rozhodně není nad čím dumat, je čas objevovat svět!

S jakýmikoli dotazy ohledně studia či praxe v zahraničí se obracejte asistentku mezinárodního oddělení, a to buď v kanceláři 608/U51 nebo na mezinarodni@fai.utb.cz a telefonu 576035214.

Fakulty a součásti

Zavřít