FAI Robogames Robosumo

3. ročník Robogames proběhl na Fakultě aplikované informatiky

3. ročník soutěže pro děti a mládež pod názvem Robogames se uskutečnil v pátek 15. února 2019 na Fakultě aplikované informatiky ve Zlíně.

Soutěže se zúčastnilo na 5 desítek dětí a mládežníků, kteří soutěžili v několika disciplinách – Robosumo (ve 2 kategoriích), Mini robosumo, Micromouse, Převozník, Sběrač a Sledovač čáry.

Nejúspěšnějším účastníkem se stal Jaroslav Knápek, který si připsal 4 umístění na stupních vítězů. K bronzu ve Sledovači čáry, přidal stříbro v Robosumo a dvě zlatá umístění v Micromouse a v Převozníkovi.

Výsledky v jednotlivých disciplínách:
Robosumo studenti – 1. Jiří Gallo, 2. Jaroslav Knápek, 3. SPŠS Vsetín ADAM
Robosumo žáci – 1. Roboťačky, 2. Robo_Masters, 3. Štěpán Šmotek a Robot z lesa
Mini Robosumo – 1. Šampa, 2. Jan Skopal, Daniel Chaloupka, Turtles, 3. KUBAROBOT
Micromouse studenti –  1. Jaroslav Knápek, 2. CZŠ Veselí, 3. Jakub Pánek
Převozník žáci – 1. Jaroslav Knápek, 2. CZŠ Veselí, 3. Michal Houšť
Sběrač žáci varianta 1 – 1. Michal Houšť, 2. Wir mögen Linux, 3. Jiří Javora
Sběrač žáci varainta 2 – Franta a Franta
Sledovač studenti – 1. Vladimír Dlabaja, 2. Petr Lollek, Jakub Kavka, Ka-Pe_1 – mikroprocesor, 3. Jaroslav Knápek
Sledovač žáci – 1. Matěj Plšek, 2. Sub 2 PEWD, 3. Tonda Slovenčík.

Soutěž podpořila i řada sponzorů – Edhouse, Autocont, Kaspersky, Raveo, RayService, NXP, Business Logic, Unis a Schneider Electric.Příjemně strávené dopoledne přilákalo i řadu diváků a my se už teď těšíme na další, v pořadí již čtvrtý, ročník soutěže Robogames 2020.

Fotogalerie z akce Robogames 2019

Videa: