Award prof. Kolomazník

Profesor Kolomazník získal Fray International Sustainability Award

Profesor Kolomazník a členové jeho výzkumné skupiny se ve dnech 27. listopadu až 1. prosince 2022 zúčastnili Kolomaznik International Symposium on Materials Recycling v thajském Phuketu.

Symposium bylo součástí Sustainable Industrial Processing Summit (SIPS 2022), každoroční multidisciplinární akce zaměřené na vědu a průmyslové inženýrství, jejímž hlavním cílem je dosažení udržitelnosti prostřednictvím vědy a technologií. Summit má také důležitou propagační funkci a snaží se přiblížit veřejnosti práci lidí především z technických oborů. Od roku 2003 jej pořádá kanadská nezisková společnost FLOGEN Stars Outreach.

V průběhu slavnostního večera 29. listopadu 2022 předal prezident FLOGEN Stars Outreach, Dr. Florian Kongoli, profesoru Kolomazníkovi cenu Fray International Sustainability Award. Cena byla založena na počest vynikající práce a celoživotního díla Dr. Dereka J. Fraye, emeritního profesora Univerzity v Cambridge, Velká Británie, který byl jednou z prvních tváří v počátcích série summitů SIPS. Účelem této ceny je ocenit práci různých osobností či subjektů z řad politiků, korporací a akademiků za úspěchy, které se přímo či nepřímo týkají zejména vědy a nových technologií pro udržitelný rozvoj.