Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
prof. Kolomazník

Prof. Kolomazník jmenován čestnou osobností summitu SIPS 2021

Prof. Karel Kolomazník (Ústav automatizace a řídicí techniky, Regionální výzkumné centrum CEBIA-Tech) byl mezinárodní komisí jmenován jedním z čestných hostů (STARS) letošního ročníku summitu Sustainable Industrial Processing Summit (SIPS 2021, https://www.flogen.org/sips2021/) a zároveň bude hlavní osobností dílčího symposia nesoucího jeho jméno (Kolomaznik International Symposium on Materials Recycling Processes & Products (https://www.flogen.org/sips2021/Karel_Kolomaznik.php).

Prof. Karel Kolomazník a Dr. Florian Kongoli, předseda organizačního výboru SIPS 2021, během prohlídky laboratoří na FAI.

 

Prof. Kolomazník zasvětil celý svůj život výzkumu v oblasti racionalizace průmyslových procesů a recyklace především organických odpadů a je držitelem řady národních i mezinárodních ocenění (mimo jiné v r. 1998 cena Rolex Award for Enterprise, v r. 2014 Česká hlava – Cena Invence, přírodní vědy).

Prof. Karel Kolomazník a Dr. Florian Kongoli uprostřed odborné diskuse v rámci návštěvy Dr. Kongoliho na FAI ve dnech 9-13. 8. 2021.

 

Summit pořádá nezisková organizace FLOGEN Stars Outreach (www.flogen.org) a jeho hlavním tématem je dosažení udržitelné produkce prostřednictvím vědy a technologií. Summit sdružuje vědce včetně nositelů Nobelovy ceny, inženýry, zástupce významných průmyslových podniků, ale také právníky a politiky, kteří společnou diskusí přispívají k vytváření budoucích rozhodnutí na poli udržitelnosti. Summit má zároveň významnou propagační funkci, snaží se přiblížit a ocenit práci lidí převážně v technických oborech směrem k veřejnosti. Průřez minulými ročníky summitu včetně ohlasů účastníků lze shlédnout na následujícím videu (https://www.youtube.com/watch?v=I8E2BjE7vxM)

Fakulty a součásti

Zavřít