A.I.Lab ČT UIUI

A.I.Lab z UIUI se představuje v pořadu ČT Týden v regionech

Kolegové z Ústavu informatiky a umělé inteligence Fakulty aplikované informatiky, UTB ve Zlíně promluvili o bioinspirovaných algoritmech v pořadu Týden v regionech, který odvysílala v sobotu 10. května 2019 Česká televize.

Výzkumná skupina A.I.Lab, která pod tímto ústavem zkoumá v oblasti umělé a výpočetní inteligence, se zabývá bionispirovanými algoritmy pro optimalizace a klasifikátory či detektory.

V pořadu se mluvilo obecně o transferu modelů chování např. včelích rojů, hejna ptáků či ryb do technnického světa. Výstupem pak jsou algoritmy, které dokáží efektivně prohledat kombinace řešení a najít to optimální, či modelovat různé životní situace včetně krizových pomocí kilobotů, detekovat tumory v lidských orgánech s využitím umělých neuronových sítí a mnoho dalšího.

Reportáž A.I.Lab

Zdroj: Česká televize, pořad Týden v regionech, 10.5.2019 – https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1181680258-tyden-v-regionech-brno/319281381890504-tyden-v-regionech/obsah/693307-bioinspirovane-algoritmy.