Postup při rozvolnění posledního ročníku

Pokud student nestíhá splnit všechny studijní povinnosti k ukončení posledního ročníku a/nebo odevzdat včas bakalářskou nebo diplomovou práci, je nutné, aby rozvolnil studium a k SZZ jde v příštím akademickém roce.

Pro rozvolnění je nutné splnit:

• Rozvolnění se týká jen posledního ročníku, tzn. že student rozvolňuje poslední ročník do dvou let.
  • Student, který se rozhodne konat státní závěrečnou zkoušku až další akademický rok, informuje emailem studijní referentku, dále sekretariát ústavu, pod který spadá jeho studijní program a vedoucího své BP/DP.
  • Do následujícího akademického roku si v rámci předzápisu (srpen-září) student zapíše předměty, které v posledním roce nesplnil. Pokud si potřebuje zapsat nesplněný předmět z nižšího ročníku, jedná se o 3. zápis a není možné si jej zapsat. Výjimky schvaluje na základě podané žádosti (přes studijní oddělení) děkan fakulty.
  • Zapisuje-li si student v dalším akademickém roce pouze BP/DP, udělá tak až v rámci předzápisu do LS v lednu.
  • V září (od 1.9.) se student elektronicky zapíše do vyššího ročníku v Portálu IS/STAG.
  • Na podzim poté znovu absolvuje výběr tématu BP/DP, osloví vedoucího práce, vyzvedne si zadání a v letním semestru absolvuje kontrolní dny.