Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
utb

UTB je nejlepší polistopadovou vysokou školou

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně patří mezi 3 % nejlepších škol v oblasti střední a východní Evropy a zemí bývalého Sovětského svazu. Vyplývá to ze žebříčku, který zveřejnila respektovaná britská společnost Quacquarelli Symonds (QS) Ranking.

V letošním roce se UTB ve ve sledované oblasti ocitla na 91. pozici. „Oproti předchozímu roku jsme se zlepšili o čtyři místa,“ připomněl rektor univerzity prof. Petr Sáha. Na špičce žebříčku přitom stojí moskevská Lomonosovova univerzita, z ČR se nejlépe umístila Univerzita Karlova na 4. příčce. Ve srovnání českých univerzit patří UTB 9. místo z celkem 26 veřejných vysokých škol. „Zároveň stále potvrzujeme, že jsme nejlepší z univerzit, které v Česku vznikly po roce 1989,“ upozornil dále rektor.

Žebříček QS hodnotí vysoké školy podle devíti kritérií. „Nejlepších výsledků jsme dosáhli v kategoriích publikace akademických pracovníků, mezinárodní vztahy, akademičtí pracovníci s titulem Ph.D., počet zahraničních studentů a hodnocení zaměstnavateli,“ řekl dále prof. Petr Sáha.

Univerzita se v krátké době objevila s obdobným hodnocením již v druhém nezávislém srovnání světových vysokých škol. V září 2017 publikoval žebříček kvality škol také britský týdeník Times Higher Education (THE). Ten zařadil UTB mezi 5 % nejlepších škol na světě. Podle žebříčku THE, který hodnotí univerzity v zemích rostoucích ekonomik, je pak UTB 8. nejlepší školou v ČR a zároveň, stejně jako v žebříčku QS, nejlepší z polistopadových univerzit.

Fakulty a součásti

Zavřít