Návštěva

Profesorka Audrey Schultz navštívila Fakultu aplikované informatiky

Prof. Dr. Audrey Schultz navštívila FAI ve dnech 29. a 30. května 2023 s cílem posílit spolupráci v oblasti chytrých technologií spojených s průmyslovým designem a propojením reálného a virtuálního světa. Její návštěva zahrnovala plánování krátkodobých tematických stáží zaměřených na tato témata.

„Klíčovou filozofií vnímání jsou viditelné informace, které přímo mění pohled na náš svět,“ říká prof. Schultz. „Tyto informace jsou jádrem technologických IT informací, jak je vnímáme v PRATT a jak jsou dále integrovány chytrého vlastního životního cyklu konkrétních inteligentních budov.“

Pratt Institute byl v roce 2023 zařazen mezi 10 nejlepších světových vysokých škol v oblasti technologického designu. Každoroční hodnocení QS World University Rankings podle předmětu zaměření také řadí Pratt mezi pět nejlepších vysokých škol pro umění a design ve Spojených státech.

Prof.  Dr. Audrey Schultz vyučuje interiérový design a facility management na Northern Virginia Community College a Pratt Institute v New Yorku.  Zastává vedoucí pozice v PRATT Institute a jako jeho finanční ředitelka je členkou mnoha výborů a iniciativ. Prof. Schultz získala titul Ph.D v oboru Built Environment na The University of Salford v Anglii. Má bohaté mezinárodní výzkumné zkušenosti v oblastech designového myšlení, metodologie systémů, transformačních strategií a řízení technologických změn.

Návštěva paní profesorky byla završena komentovanou prohlídkou budovy číslo 21 zlínského mrakodrapu ve spolupráci s kanceláří hejtmana Zlínského kraje. Profesor Roman Jašek a Dr. Pavel Vařacha z Ústavu informatiky a umělé inteligence zdůrazňují, že vytváření příležitostí spolupráce se světovou elitou je nezbytnou odpovědí na požadavek budování respektovaného partnerství založeného na vysoké úrovni znalostí a osobností. “Naplňováním principu globální spolupráce a spolupráce s nejlepšími si zajistíme trvalé udržení vysoké a prestižní úrovně,” uvedl prof. Jašek.