Kyberbezpečnost

Kyberbezpečnost v regionech

Zlín 3. 3. 2023 – Mezinárodní akce s názvem Kyberbezpečnost v regionech se uskuteční 7. března 2023 na Fakultě aplikované informatiky (FAI) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Cílem je osvěta veřejnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Cyklus konferencí Kyberbezpečnost v regionech, který se průběžně koná v krajských městech v ČR i na Slovensku, letos odstartuje právě ve Zlíně. Na Fakultě aplikované informatiky zlínské univerzity se sejdou odborníci z oblasti kybernetické bezpečnosti a budou diskutovat aktuální témata, jakými jsou nová směrnice Evropské unie o bezpečnosti sítí a informací (NIS2) nebo aktuální trendy v technologiích jako například Firewall, SIEM, EDR, XDR, SOC či organizační opatření.

„Kyberbezpečnost je jedna z oblastí, která hýbe světem IT a určitě bude nabývat stále vyšší důležitosti. Je to také jeden ze směrů nejen pedagogických, ale také výzkumných, kterými se ubírá Fakulta aplikované informatiky. Proto jsem rád, že můžeme na naší fakultě tuto konferenci pořádat,“ uvádí děkan Fakulty aplikované informatiky doc. Jiří Vojtěšek.

V dnešním digitálním světě nelze ignorovat kybernetickou bezpečnost. Jedno jediné porušení zabezpečení může vést k odhalení osobních údajů milionů lidí. Takové incidenty mají silný finanční dopad na společnost a také ztrátu důvěry zákazníků. Proto je kybernetická bezpečnost velmi důležitá pro ochranu podniků a jednotlivců před spammery a kybernetickými zločinci.

Konference, která odstartovala svou zatím krátkou historii v roce 2021 v Hradci Králové, je určená pro vedoucí pracovníky IT bezpečnosti, manažery, vedoucí představitelé firem, obcí a jejich organizací, výzkumných organizací a škol či jiných nadšenců do IT.

„Prezentace bude odhalovat slasti i strasti moderních technologií a doufám, že posluchačům pomůže zorientovat se v dynamickém IT světě,“ říká Dr. Petr Žáček z Ústavu informatiky a umělé inteligence, který divákům přednese přednášku zvanou „Moderní technologie … ale tak trochu jinak.“ „Po konferenci se na danou problematiku budete skutečně dívat jinak,“ doplňuje Petr Žáček.

Akci pořádají Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně spolu s Národní klastrovou asociací, CEDEG, z.s., Zlínským krajem, Technologickým inovačním centrem a společností IRESA-CZ.