Game Jam

Game Jam Zlín 2024 již zná své vítěze

Zlín, 12. března 2024 – Po 48 hodinách intenzivní tvorby a tvůrčího nadšení v Technologickém inovačním centru Zlín (TIC Zlín) známe vítěze druhého ročníku herní vývojářské soutěže Game Jam Zlín 2024.

Hackathon, který se konal od 8. do 10. března 2024, přivedl dohromady dvacet sedm nadaných studentů z Fakulty multimediálních komunikací a Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, společně s talentovanými studenty ze zlínských středních škol. Celkem pět týmů soutěžilo proti sobě ve vytváření her na téma “Paralelní realita”.

V rámci této soutěže byly oceněny nejen technické aspekty vytvořených her, ale také umělecká stránka, jejich design a celkový dojem, který vyvolávaly. Vítězové si odnesli ceny ve třech hlavních kategoriích: Art, Technology a Best Game. Hodnotné ceny, které ocenění obdrželi, byly věnovány pořadateli akce a sponzory.

Nejenom že se účastníci věnovali intenzivní tvorbě her, ale také dokázali posílit spolupráci a vytvořit prostředí plné inspirace a podpory. Všechny vytvořené hry jsou k dispozici ke stažení na visiongame.cz, kde si je může kdokoli prohlédnout a vyzkoušet.

MgA. Jitka Honsová, výkonná manažerka UPPER – Centra kreativních průmyslů a podnikání, sdělila: “Jsme hrdí na všechny účastníky Game Jamu Zlín 2024 za jejich obrovský talent, spolupráci, tvůrčího ducha a odhodlání. Tato událost byla nejen příležitostí pro rozvoj dovedností, ale také pro budování komunity a podpory inovace ve Zlíně.”

MgA. Pavel Novák, herní vývojář ze společnosti polyperfect a vedoucí ateliéru Game Design na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně, dodal: “Game Jam Zlín 2024 nebyl jenom soutěží, ale skutečně inspirativním setkáním talentovaných jednotlivců, kteří společně tvořili něco výjimečného. Jsme nadšeni z účasti studentů a věříme, že tato událost bude motivací pro budoucí generace tvůrců her.”

Odborná porota, která hodnotila výsledné projekty, byla složena nejen z pedagogů univerzity, ale také ze zástupců herního průmyslu, včetně společností polyperfect, The Flying Rat Studio a visiongame.cz.

Game Jam Zlín 2024 byl úspěšným pokračováním minulého ročníku a ukázalo se, že je důležitou akcí pro podporu herního vývojářství a kreativity ve Zlíně. Děkujeme všem účastníkům, odborné porotě, pořadatelům akce UPPER-Centrum kreativních průmyslů a podnikání, Fakulta multimediálních komunikací a Fakulta aplikované informatiky UTB, herní studio polyperfect, The Flying Rat Studio a videoherní archiv visiongame.cz, partnerovi akce Technologické inovační centrum Zlín a sponzorům Xzone, Flying Rat Studio, Ashborne Games, Troglodyte Studio a Bujos, kteří přispěli k úspěchu této události.

Kontakt pro média:

Mgr. Petra Svěráková