Veletrh Vědy

FAI se zúčastnila Veletrhu vědy, který se konal ve dnech 8.6. – 10.6. v pražských Letňanech

Veletrh vědy, který se konal ve dnech 8.6. – 10.6. v pražských Letňanech, přinesl mnoho zajímavých prezentací a aktivit. Fakulta aplikované informatiky (FAI) se rovněž připojila k této události a představila několik inovativních projektů a experimentů. Jedním z nich byla virtuální střelnice, která umožňovala návštěvníkům zažít realistický střelecký zážitek pomocí virtuální reality a zbraní s reálným zpětným rázem. Dalším zajímavým prvkem byl hudební nástroj, který generoval zvuky na základě polohy těles v prostoru, což vytvářelo unikátní hudební kompozice.

FAI také představila modely robotických rukou s možností jejich ovládání, což představovalo ukázku pokroku v oblasti robotiky. Kromě toho byly k dispozici logické hry a hádanky s možností výher, ovládání autonomního robotického autíčka a dalších zajímavých technologií. Na veletrhu se také představily další součásti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, jako je Centrum polymerních systémů, Fakulta technologická a Fakulta logistiky a krizového řízení, které přinesly další novinky a projekty ze svých oborů.

Tato účast na Veletrhu vědy poskytla příležitost nejen prezentovat výsledky práce fakulty a dalších součástí univerzity, ale také zapojit veřejnost do interaktivních aktivit a přiblížit jim svět aplikované informatiky, vědy a technologie.