Exkurze

Exkurze studentů 1. ročníku oboru BTSM na Policii ČR

Zlín 18. 4. 2023 – Studenti 1. ročníku oboru Bezpečnostní systémy, technologie a management z FAI se zúčastnili exkurze na Policii ČR – Územním odboru Zlín. Exkurze byla realizována jako praktické doplnění teoretických znalostí nabytých v rámci předmětu Právní řád II. Tato exkurze studentům umožnila lépe pochopit vztah mezi teorií a praxí a představila jim reálné situace, se kterými se policisté setkávají v praxi.

Nadpraporčík Ivan Mikulka a jeho kolegové připravili pro studenty prohlídku, při které se seznámili se strukturou složek Policie ČR, moderními digitálními technologiemi a výslechovými místnostmi. Studenti také viděli zbraně a další donucovací nebo ochranné prostředky, které jsou používány v rámci zásahů. Na závěr exkurze byla studentům představena taktická první pomoc, kterou využívají policisté při zásahu. Tato exkurze poskytla studentům praktickou zkušenost a připravila je na budoucí kariéru v oboru bezpečnostních systémů, technologií a managementu.

„Tento typ exkurze studentům poskytuje příležitost vidět a pochopit, jak tato organizace funguje, jaké jsou její procesy a jaké technologie a nástroje jsou využívány pro práci policistů,“ říká Mgr. Veronika Horáková, která exkurzi organizovala.

„Studenti mají při této exkurzi možnost vidět reálné situace, se kterými se policisté běžně setkávají, a tak si mohou udělat lepší představu o tom, jak funguje vnitřní zabezpečení státu. Získají také přehled o tom, jaký typ lidí a jaké schopnosti jsou vyžadovány pro práci v Policii ČR a co je třeba absolvovat pro vstup do služebních řad,“ uvádí nprap. Ivan Mikulka z KŘP Zlínského kraje.

Studenti oboru Bezpečnostní systémy, technologie a management jsou vzděláváni pro práci v oblasti bezpečnostních systémů, a proto jsou pro ně tyto praktické zkušenosti a znalosti cenné. Exkurze na Policii ČR jim dává možnost vidět, jak jsou technologie a inovace využívány v rámci bezpečnostních systémů a jakým způsobem jsou tyto systémy navrhovány a implementovány.