Principia Cybernetica

Principia Cybernetica 2021

Setkání kateder kybernetiky strojních, technologických a jiných fakult patří mezi setkávání odborníků působících na vysokých školách možná s nejdelší tradicí. První setkání tohoto typu uspořádala tehdejší Strojní fakulta Vysoké školy strojní a textilní v Liberci v roce 1978 na chatě „Peklo“ v Jizerských horách. Byla to jistě šťastná volba. Takto pekelně dobře zakořeněná událost nese stále plody a nutno říci, že nikoliv pekelné. V průběhu času získalo toto tradiční setkání název „Principia Cybernetica“. V letošním roce navazujeme na dlouhou řadu těchto setkání 44. ročníkem. Zpočátku byly účastníky zejména katedry strojních fakult, později se přidávala pracoviště fakult technologických a dalších, odborně a tématicky spřízněných. Setkání byla čas od času, později s periodou pěti let, pořádána společně se stejně zaměřenými katedrami fakult elektrotechnických.

Setkání má webové stránky s dalšími informacemi – https://pc21.fai.utb.cz/