CENA EDWARDS: AUTOR NEJINOVATIVNĚJŠÍ DIPLOMOVÉ PRÁCE ZÍSKÁ 20 000 KORUN

Společnost Edwards letos potřetí odmění autory nejinovativnějších technicky zaměřených diplomových prací

Motivovat a odměnit tvůrčí a inovativní studenty a studentky se letos opět rozhodla společnost Edwards, s.r.o. a vyhlásila už třetí ročník Ceny Edwards. Autor nejlepší diplomové práce získá 20 000 korun. Bude záležet hlavně na originalitě a inovativnosti v oboru. Inženýrská nebo magisterská práce musí být obhájená, nesmí být starší než tři roky a musí být technicky zaměřená.

Kromě hlavní výhry 20 000 Kč čeká odměna také na další autory. Druhé místo je oceněno částkou 5 000 korun, třetí částkou 3 000 korun a tři další autoři v pořadí získají každý 1 000 korun. Všichni výherci budou mít navíc možnost zúčastnit se exkurze do výrobních prostor závodu Edwards v Lutíně, kde si prohlédnou moderní technologie a setkají se se špičkovými odborníky. „Firma Edwards nabízí také pracovní pozice pro absolventy v oboru, a tak zde můžou výherci snadno nastartovat svoji budoucí kariéru,“ říká za společnost Edwards Aneta Grünspanová. Více informací najdou zájemci na stránkách www.cenaedwards.cz, kde mohou svoji práci rovnou i přihlásit, nebo na Facebooku. Konec přihlášek je 30. června.

V minulém ročníku ceny Edwards uspěl v kategorii Technika Michal Goláň, který získal první místo za svůj nápad na vylepšení invalidního vozíku. „Pracoval jsem na tomto projektu dva roky. Chtěl jsem zjistit, jestli to, co dělám, má nějaký smysl. Zároveň jsem chtěl zvýšit povědomí o svém nápadu. Proto jsem se rozhodl přihlásit do soutěže,“ říká Michal Goláň.

Druhé v místo v kategorii Technika obsadila Veronika Kalinová, která analyzovala ve své práci nápojové kartony na mléko. Navázala spolupráci s výrobci kartonů i s mlékárnami a navrhla inovativní obal, díky kterému lze dosáhnout značných úspor. „Jsem soutěživá a přihlásila jsem se, protože jsem chtěla získat kontakty na potenciální zájemce o výsledky mojí práce. I když jsem práci nehledala, myslím si, že taková zkušenost perfektně zdobí životopis. Doporučila bych všem, kteří cítí, že jejich diplomová práce má nějakou hodnotu navíc, aby se zapojili,“ podotkla Veronika Kalinová.

O Ceně Edwards

Cena Edwards se vyhlašuje od roku 2016. Až do loňského roku byla rozdělená na dvě kategorie – Technika a Ekonomie a podnikání. Letos se ale zaměří pouze na technické práce. Autoři ekonomicky orientovaných diplomových prací se mohou hlásit do nové soutěže Cena Atlas Copco Services.

O Edwards

Edwards je světovým lídrem v poskytování unikátních řešení v oblasti vakuových technologií, který působí ve více než třiceti zemích světa. Díky vakuovým vývěvám mohou vznikat mobilní telefony, počítače, LED displeje, fotovoltaické solární panely, ale i léčiva, čisté chemikálie, potraviny nebo třeba instatní káva, a mnoho dalších produktů a dále umožnují vyspělý výzkum a vývoj v mnoha oblastech. Od roku 2014 je Edwards součástí švédské průmyslové skupiny Atlas Copco.

V Lutíně na Olomoucku sídlí moderní výrobní závod společnosti Edwards, kde pracuje více než 450 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Výrobky společnost jsou dodávány zákazníkům prostřednictvím evropského distribučního centra umístěného v Prostějově.