Mapathon

Zlínský Missing Maps Mapathon na Fakultě aplikované informatiky UTB ve Zlíně

Zlínský Missing Maps mapathon na Fakultě aplikované informatiky UTB ve Zlíně

Přijďte podpořit práci Lékařů bez hranic tím, že pomůžete do otevřené mapy světa OpenStreetMap zmapovat místa, která jsou ohrožena humanitárními krizemi.

Co se na mapathonu bude dít?

Na mapathonu budeme společně podle satelitních snímků vytvářet v OpenStreetMap mapu jednoho z míst, ve kterém působí Lékaři bez hranic.

Pokud nemáte zkušenosti, nevadí. Všechno se na místě naučíte a po krátkém školení už budete moci sami mapovat. Samozřejmě jsou zváni i zkušení uživatelé, kteří už žádné školení nepotřebují a chtějí jen nerušeně mapovat.

Co potřebujete?

Není potřeba mít předchozí zkušenosti. Veškeré nástroje jsou zdarma a open source.

Setkání se uskuteční v místnosti 51-218 FAI UTB, není potřeba mít vlastní počítač/notebook, myš a připojení k internetu. Vlastní notebook je ale vítaný.

Mám si něco připravit?

Pokud ještě nemáte účet na OpenStreetMap, vytvořte si ho zde: https://www.openstreetmap.org/user/new.

Bližší informace: Jakub Trojan (trojan@utb.cz)