Ocenění

Webové stránky UTB získaly cenu „Gold Winner“ v kategorii Webové stránky škol a univerzit

Webové stránky vyvinuté na Ústavu informatiky a umělé inteligence ve spolupráci s Odborem marketingu a komunikace Univerzity Tomáše Bati, které byly spuštěny v loňském roce, získaly v 17. ročníku soutěže Horizon Interactive Awards (USA) cenu „Gold Winner“ v kategorii Webové stránky škol a univerzit.

Do soutěže bylo přihlášeno na 800 projektů v různých kategoriích. Odborná porota složená z odborníků z Ameriky, Evropy i z Asie hodnotila přihlášená média z hlediska designu, kreativity, technického řešení, informační hodnoty a efektivity. Cena Horizon Interactive Awards je udělována od roku 2002.

V letošním roce se do ní zapojili účastníci z 21 států celého světa. Přehled vítězů je zveřejněný na stránkách soutěže https://www.horizoninteractiveawards.com/web-site-awards/2018/school-university.

Odpovědným vedoucím a garantem projektu byl prof. Roman Jašek, hlavním programátorem a architektem systému Dr. Radek Vala, bezpečnost architektury systému byla testována laboratoří PTLAB pod vedení Dr. Davida Malaníka).