IT SPY

Startuje desátý ročník soutěže IT SPY

Autoři diplomových prací z českých i slovenských univerzit se mohou hlásit do desátého ročníku prestižní soutěže IT SPY. Ta každoročně vybírá ty nejlepší projekty v oboru IT, které na české a slovenské akademické půdě vznikly. Vítěz získá 1000 eur na další rozvoj projektu.

17 zapojených českých a slovenských univerzit.

1607 diplomových prací. 9 finalistů. 1 vítěz.
To je IT SPY – elitní IT soutěž, hodnotící diplomové projekty studentů vysokých škol.

Každý rok hledají desítky ambasadorů ty nejlepší ze všech úspěšně obhájených diplomových projektů. Konkurenci tvoří 1607 diplomových prací, které vzniknou na IT fakultách českých a slovenských univerzit. Společnou volbou jsou pak pod záštitou nejstarší IT profesní organizace ACM (Czech & Slovakia Chapter) vybráni ti, kteří se střetnou v závěrečném finále.

Věříš své práci a chceš i Ty vstoupit mezi elitu? Zúčastnit se může každý, kdo v tomto akademickém roce úspěšně obhájil svou diplomovou práci s IT tématikou. Zkontaktuj svého univerzitního ambasadora a podpoř u něj svoji nominaci do soutěže. Víc není potřeba. A Ty jednoduše získáš zpětnou vazbu, jak tvůj projekt obstojí v domácí i zahraniční konkurenci!

Hlavními organizátory ročníku 2019 je společnost Profinit a Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Odbornou záštitu nad soutěží drží česká a slovenská sekce odborné organizace ACM (Association for Computing Machinery) – Czech ACM Chapter a Slovakia ACM Chapter. Dále záštitu soutěži udělilo Ministerstvo školství, vědy, výskumu a sportu Slovenské republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Tím hlavním důvodem, proč se zapojit, je zisk prestižního titulu finalisty soutěže IT SPY. Vítěz soutěže navíc obdrží ještě odměnu 1 000 €, která může posloužit k dalšímu rozvoji jeho diplomového projektu. Vedoucí vítězné práce pak získá 200 € jako poděkování za dobrou přípravu svého studenta.

Všichni finalisté získají certifikát o účasti ve finále soutěže, prezentaci jejich práce v Galerii nejlepších a v případě zájmu možnost odprezentovat svůj projekt médiím a informovat o něm širokou i odbornou veřejnost.

Někteří úspěšní studenti se díky IT SPY často dostávají do hledáčku světově významných technologických a IT firem. V minulých ročnících se soutěže účastnilo mnoho výjimečných prací, jejichž autoři dnes zastávají významné odborné pozice jak ve firemní sféře, tak i na akademické půdě, kde se věnují vědecké práci, popřípadě zakládají vlastní startupy.