FAI

Předseda Senátu Miloš Vystrčil navštívil Univerzitu Tomáše Bati

Předseda Senátu Parlamentu České republiky, Miloš Vystrčil, navštívil během dvoudenní návštěvy Zlínského kraje také Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně.

V neděli večer nejdříve zahájil na Fakultě aplikované informatiky Ústřední kolo Matematické olympiády pořádané Gymnáziem Zlín – Lesní čtvrť. Studentům při tom řekl: „Rozvíjejte dále svůj talent, užijte si olympiádu i pobyt ve Zlíně a nezapomínejte, že matematika je zábava a také gymnastika mozku.“ V pondělí se potom setkal s vedením univerzity v budově rektorátu. Prohlídku Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zahájil Miloš Vystrčil jednáním s rektorem univerzity Milanem Adámkem, který představil za univerzitu její mezinárodní strategii i aktuální výzkumné výsledky a společně se poté zamýšleli nad problémem vysoké administrativní zátěže spojené s vládními stipendii pro zahraniční studenty. Zároveň se podepsal do pamětní knihy UTB. Předseda Senátu poté pokračoval v programu debatou se studenty Univerzity třetího věku, a to o legislativní úloze Senátu, stejně jako o práci senátorů ve svých regionech. Kromě toho posluchačům U3V poděkoval za výstavu obrazů, která se v budově Senátu konala v únoru. „Za to bych vám chtěl moc poděkovat, výstava se mi moc líbila, a nejenom mě. Místem, kde se konala, chodí na jednání všichni senátoři, takže měla opravdu velký úspěch,“ ocenil malby posluchačů U3V Miloš Vystrčil.  Návštěvu zakončil prohlídkou regionálního výzkumného Centra bezpečnostních, informačních a pokročilých technologií CEBIA-Tech.